Cancer Screening Campaigns – Uzyskanie dawnej, nieinformatywnej perswazji cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Pojawiły się obawy dotyczące nadrozpoznawalności z badaniem przesiewowym w kierunku raka płuc, ale wielkość nadrozpoznawalności w badaniu NLST (ze skanem na poziomie podstawowym i rocznie przez 2 kolejne lata) nie wydaje się być duża3 i prawdopodobnie jest mniejsza niż w przypadku mammografii i zasadniczo mniej niż z przesiewowym antygenem specyficznym dla prostaty. Na koniec przewodnik podkreśla najważniejszą wiadomość dla palaczy: niepalenie to najlepszy sposób na zmniejszenie ogólnego ryzyka przedwczesnego umierania oraz ryzyka śmierci z powodu chorób związanych z paleniem.
Wydając ten przewodnik, NCI ma na celu pomóc w przeniesieniu komunikacji na temat badań przesiewowych w kierunku metod opartych na informacji, a nie na perswazji. Robi to w czasie, gdy nowy test przesiewowy na raka płuca jest wprowadzany do praktyki klinicznej, a współpraca wielostronna (w tym American Cancer Society i American College of Chest Physicians) wydała nowe zalecenia kliniczne.
Mamy nadzieję, że podobne podsumowania danych zostaną opracowane dla innych testów i interwencji. Celem nie powinno być przekonywanie ludzi do poddawania się badaniom przesiewowym ani zniechęcanie ich do tego, ale zwiększanie świadomości korzyści i szkód wynikających z badań, tak aby zachęcać do świadomych osobistych decyzji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, Narodowego Instytutu Zdrowia lub Departamentu Spraw Weteranów.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z VA Outcomes Group, White River Junction, VT (SW, LMS); Centrum Medycyny i Mediów, Instytut Zdrowia i Praktyki Klinicznej (SW, LMS) w Dartmouth, Centrum Raka Norris Cotton (SW, LMS, WCB) i Centrum Medyczne Dartmouth Hitchcock (WCB) – wszystko w Libanie, NH; oraz Wydział Profilaktyki Nowotworów, National Cancer Institute, Bethesda, MD (BSK).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Lerner BH. Wojny z rakiem piersi. Oxford, Wielka Brytania: Oxford University Press, 2001.

2. Esserman L, Shieh Y, Thompson I. Przemyślane badania przesiewowe w kierunku raka piersi i prostaty. JAMA 2009; 302: 1685-1692
Crossref Web of Science Medline
3. Zespół National Lung Screening. Zmniejszona śmiertelność z powodu raka płuc przy użyciu tomograficznych tomografii komputerowej o niskiej dawce. N Engl J Med 2011; 365: 395-409
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Schwartz LM, Woloshin S, Welch HG. Korzystanie z pola faktów dotyczących narkotyków w celu informowania o korzyściach i szkodliwościach dla narkotyków: dwa randomizowane badania kliniczne. Ann Intern Med 2009; 150: 516-527
Crossref Web of Science Medline
5. Naylor CD, Chen E, Strauss B. Zmierzony entuzjazm: czy sposób zgłaszania wyników badań zmienia postrzeganie skuteczności terapeutycznej. Ann Intern Med 1992; 117: 916-921
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (33)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (10)
[podobne: moringa herbata, badanie moczu cennik, badania wysokosciowe bez skierowania ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badania wysokosciowe bez skierowania badanie moczu cennik moringa herbata