Cancer Screening Campaigns – Uzyskanie dawnej, nieinformatywnej perswazji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przez prawie sto lat organizacje zdrowia publicznego, stowarzyszenia zawodowe, grupy obrońców pacjentów, naukowcy i lekarze w dużej mierze postrzegali badania nad rakiem jako prosty i bezpieczny sposób na ratowanie życia1. Komunikaty i kampanie dotyczące zdrowia publicznego odzwierciedlają i wzmacniają ten pogląd, dążąc do maksymalizacji populacyjne badanie przesiewowe. Jednym z oczywistych podejść było wykorzystanie potężnych narzędzi perswazji – w tym lęku, poczucia winy i poczucia osobistej odpowiedzialności – aby przekonać ludzi, aby zostali poddani selekcji. Prostą receptą na perswazję jest sprawienie, by ludzie poczuli się bezbronni, a następnie zaoferować im nadzieję, w postaci prostej strategii ochrony siebie. Standardowe podejście polega na wywoływaniu podatności na zagrożenia poprzez podkreślanie ryzyka, z którym ludzie się borykają, często tworząc statystyki, aby wywołać alarm, a następnie oferując nadzieję poprzez wyolbrzymianie korzyści (i ignorowanie lub minimalizowanie szkód) interwencji ograniczających ryzyko.
Badanie przesiewowe mammografii od American Cancer Society, 1970s. Inne przykłady perswazyjnych kampanii przesiewowych pojawiają się w pokazie slajdów, dostępnym z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Na przykład: Jeśli jesteś kobietą w wieku powyżej 35 lat, zaplanuj mammografię. Chyba, że nadal nie jesteś przekonany o jego znaczeniu. W takim przypadku możesz potrzebować więcej niż zbadanych piersi. Znajdź czas. Mam mammografię. Daj sobie szansę na całe życie (patrz zdjęcie). Ta kampania przesiewowa jest przykładem czystej perswazji. Nie ma tu niuansów: rak piersi jest tak powszechny i śmiertelny, a mammografia tak skuteczna, że trzeba być szalonym, by zrezygnować z badań przesiewowych.
Chociaż American Cancer Society zakończyło tę kampanię w latach 70., użycie perswazji wciąż rośnie. Na przykład Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, najwyżej oceniany szpital onkologiczny, opublikował ogłoszenie w New York Times Magazine, które brzmiało: Wczesne znaki ostrzegawcze raka okrężnicy: Czujesz się świetnie. Masz zdrowy apetyt. Masz tylko 50 cali (zobacz pokaz slajdów na). Wielu 50-latków, którzy uważają tę wiadomość za przerażającą, może być zaskoczonych (i ulgą), gdy dowie się, że większość 50-latków, którzy czują się wspaniale i mają zdrowy apetyt, nie ma – i wkrótce rozwinie się – raka okrężnicy. National Cancer Institute szacuje, że ryzyko zachorowania na raka okrężnicy u 50-latka w ciągu następnych 10 lat wynosi 6 na 1000, a jego ryzyko zgonu z powodu raka okrężnicy wynosi 2 na 1000. Reklama sugeruje również, że badania przesiewowe zmniejszają ryzyko ryzyko zgonu z powodu raka okrężnicy o 90%, twierdzenie o wiele bardziej optymistyczne niż twierdzenie potwierdzone dowodami: względna redukcja ryzyka 26% z sigmoidoskopią, 33% z corocznym badaniem krwi w kale i 67% z kolonoskopią (chociaż oszacowany efekt kolonoskopii nie został wykazany w randomizowanym badaniu). Wiadomość nie zawiera również żadnych znanych wad badania przesiewowego, takich jak krwawienie lub perforacja okrężnicy.
Reklamy z badań przesiewowych na raka są powszechnymi narzędziami marketingowymi, opartymi na trudnych wiadomościach, a nie na przejrzystych informacjach. Na przykład reklama na stronie MD Anderson Cancer Center w Orlando przypomina palaczom, aby się martwili: Czy jesteś palącym palaczem lub byłym palaczem powyżej 50 roku życia. Jeśli tak, jesteś narażony na ryzyko zachorowania na raka płuc. Następnie oferuje im nadzieję na okazyjną (kolejną taktykę perswazyjną): konsultację w biurze, tomografię komputerową (CT) bez materiału kontrastowego i wizytę kontrolną w celu oceny wyniki, wszystkie za jedyne 375 USD – wartość 1500 USD .
Przekonujące wiadomości pozbawione przydatnych faktów mogą być uzasadnione, jeśli badania przesiewowe w kierunku raka nie niosą za sobą szkód
[hasła pokrewne: cel ćwiczeń oddechowych, leczenie za granicą bez ekuz, olx nowa dęba ]

Tags: , ,

No Responses to “Cancer Screening Campaigns – Uzyskanie dawnej, nieinformatywnej perswazji”

 1. Antonina Says:

  Article marked with the noticed of: dobry endokrynolog lublin[...]

 2. Celtic Charger Says:

  a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ

 3. Bruno Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: śliwki[...]

 4. Woo Woo Says:

  wszystkie choroby wykrylam sama chodząc po prywatnych specjalistach

Powiązane tematy z artykułem: cel ćwiczeń oddechowych leczenie za granicą bez ekuz olx nowa dęba