Dlaczego Lekarze przepisują opioidy na znanych opornych na opioidy cd

Posted in Uncategorized  by admin
December 4th, 2018

Ustawy w tym zakresie zostały już wydane w kilku stanach, w tym w Nowym Jorku i Tennessee. Lekarze muszą również zostać poinformowani o nowych kodach rozliczeniowych, które pozwolą im uzyskać zwrot kosztów za poradnictwo uzależnień. Ale problem lekarzy przepisujących uzależniające leki przeciwbólowe pacjentom ze znanym lub podejrzewanym nałogiem zostanie rozwiązany tylko wtedy, gdy groźba publicznej i prawnej krytyki za brak leczenia uzależnień jest równa temu, że nie leczy się bólu, a przy leczeniu uzależnienia jest równoważona finansowo na równi z troska o inne choroby. Pierwsze wystąpi tylko wtedy, gdy uzależnienie jest uważane za chorobę przez medycynę i społeczeństwo, ponieważ tylko wtedy będzie traktowane jako uzasadniony przedmiot uwagi klinicznej. Ta ostatnia będzie występować tylko wtedy, gdy czas spędzony z pacjentem jest ceniony tak samo jak recepta i procedury.
W międzyczasie niezliczeni pacjenci codziennie przychodzą do oddziałów ratunkowych i biur lekarskich w całym kraju, zgłaszając ból i przyjmując opioidy pomimo znanego lub podejrzewanego nałogu. Dostawcy opieki zdrowotnej stali się de facto zakładnikami tych pacjentów, jednak ostatecznymi ofiarami są sami pacjenci, którzy nie otrzymują leczenia uzależnienia, którego potrzebują i na które zasługują.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Od Wydziału Psychiatrii, Stanford University, Stanford, CA.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Wyniki krajowego badania dotyczącego zażywania narkotyków i zdrowia za 2010 r .: podsumowanie krajowych ustaleń. Rockville, MD: Substance Abuse and Mental Health Services Administration, 2011 (publikacja nr SMA 11-4658).

2. Meldrum ML. Historia leczenia bólu w kapsułce. JAMA 2003; 290: 2470-2475
Crossref Web of Science Medline
3. Pizzo PA, Clark NM. Łagodzenie cierpienia 101 – łagodzenie bólu w Stanach Zjednoczonych. N Engl J Med 2012; 366: 197-199
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Fassin D, Rechtman R. Imperium traumy: śledztwo w sprawie stanu ofiary. Princeton, NJ: Princeton University Press, 2009.

Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (55)
Zamknij Cytowanie artykułów
Listy
Zamknij listy
[podobne: leczenie pijawkami cena, zabiegi falą uderzeniową, lekarz pierwszego kontaktu kraków ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: leczenie pijawkami cena lekarz pierwszego kontaktu kraków zabiegi falą uderzeniową