Rosnące bóle na korzyść Hospicjum Medicare

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2018

Od 30 lat zasiłek na hospicjum Medicare odegrał kluczową rolę w kształtowaniu opieki na zakończenie życia w Stanach Zjednoczonych. Zatwierdzony przez Ustawę o podatku akcyzowym i odpowiedzialności fiskalnej z 1982 r., Świadczenie miało na celu poprawę umierania doświadczeń dla nieuleczalnie chorych beneficjantów oraz zmniejszenie intensywności i kosztów usług opieki zdrowotnej po zakończeniu życia. Po powolnym starcie hospicjum stało się integralną częścią Medicare, a prawie połowa wszystkich ludzi, którzy zginęli w czasie leczenia Medicare, teraz korzysta z zasiłku przed śmiercią. Beneficjenci Medicare kwalifikują się do hospicjum, gdy lekarze poświadczą, że ich prognozy sugerują, że mają 6 miesięcy lub mniej, aby żyć i kiedy zgodzą się zrezygnować z terapii leczniczych. Świadczenie obejmuje szeroki wachlarz usług paliatywnych i pomocniczych, a agencje hospicyjne pobierają dietę dzienną (średnio 151 USD), aby zarządzać wszelką opieką związaną z końcowymi warunkami pacjentów. Nie ma ograniczenia na czas trwania świadczenia, pod warunkiem, że lekarze poświadczą, że osoby rejestrujące nadal spełniają kryteria kwalifikacyjne. Medicare jednak egzekwuje ogólny limit dla agencji, skutecznie ograniczając całkowitą kwotę, jaką mogą otrzymać (około 24,500 $ na beneficjenta w 2011 r.).
Na wielu kontach opieka hospicyjna Medicare odniosła ogromny sukces. Od początkowego skupienia się na seniorkach mieszkających w społecznościach z rakiem, hospicjum rozszerzyło się, oferując dostęp do znacznie szerszego zakresu Amerykanów pod koniec życia. Chociaż dane na temat opłacalności są różne, wydaje się, że hospicjum przynosi korzyści odbiorcom, w tym mniejszą liczbę hospitalizacji, większą uwagę na potrzeby emocjonalne i duchowe, lepsze zarządzanie bólem oraz większe zadowolenie pacjentów i rodziny.
Zasiłek Hospicjum Medicare, 1990-2010. W miarę wzrostu hospicjum wiele się zmieniło pod względem liczby obsługiwanych populacji i opieki, jaką otrzymują (patrz tabela). W 1990 r. 16% osób hospitalizowanych w hospicjum Medicare miało diagnozy niezwiązane z rakiem; dzisiaj, ponad dwie trzecie, w warunkach od zaawansowanej choroby płuc do niewydolności serca po demencję. Kierując się niewielką liczbą zarejestrowanych pacjentów z bardzo długimi pobytami hospicyjnymi, średnia długość ich stosowania znacznie wzrosła – z 54 do 86 dni w ciągu ostatniej dekady. Natomiast mediana czasu użytkowania zmieniła się niewiele, od 17 dni w 2000 r. Do 18 dni w 2010 r. – liczba odzwierciedlająca fakt, że spora liczba beneficjentów zapisuje się do hospicjum zaledwie na kilka dni przed śmiercią. Rynek świadczący usługi opieki hospicyjnej zmienił się znacznie w ciągu ostatnich 30 lat, przechodząc ze stosunkowo małej bazy lokalnie zarządzanych agencji non-profit na większy rynek, na którym niewielka większość agencji, z których część ma krajową obecność, jest obsługiwana dla celów zarobkowych.
Ze względu na zwiększone korzystanie z opieki hospicyjnej i dłuższy czas pobytu, wydatki Medicare na takie usługi wzrosły ponad czterokrotnie w ciągu ostatniej dekady do obecnego poziomu 13 miliardów dolarów. Poza kontrolą, która nieuchronnie towarzyszy wzrostowi wydatków rządowych, politycy zwracają szczególną uwagę na pojawienie się silnego, dochodowego sektora hospicyjnego i zwiększone wykorzystanie przez mieszkańców domów opieki, podnosząc pytania o stopień, w jakim niektóre agencje agresywnie atakują bardziej dochodowych pacjentów. 2 Z drugiej strony istnieją również ciągłe wyzwania, przed którymi pacjenci albo zapisują się zbyt późno, aby skorzystać z hospicjum, albo muszą zwolnić się z powodu niepewności prognostycznej, lub obaw agencji o przekroczenie łącznej liczby 3 .
Pomimo zmian opisanych powyżej, zasiłek na hospicjum nieznacznie się zmienił od samego początku, a zasady kwalifikowalności i płatności, które na ogół przyjmują jednolite podejście dla wszystkich użytkowników
[patrz też: testy mikrobiologiczne, usg poznan, testy mikrobiologiczne do włosów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kamagra opis testy mikrobiologiczne usg poznan