Dlaczego Lekarze przepisują opioidy na znanych opornych na opioidy ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wielu Amerykanów uważa dziś, że każdy rodzaj bólu, fizycznego lub psychicznego, wskazuje na patologię, a zatem jest podatny na leczenie. (Niedawna kampania oznaczania rozpaczy zaburzeniem psychicznym jest tylko jednym z niewielu przykładów tego zjawiska.) Przynajmniej niektóre grupy naszego społeczeństwa również wierzą, że ból pozostawiony bez leczenia może powodować psychiczną bliznę, prowadzącą do psychopatologii w postaci postu. stres traumatyczny; w związku z tym lekarze, którzy odmawiają opioidów pacjentom zgłaszającym odczuwanie bólu, mogą być postrzegani nie tylko jako pomoc przy odstraszaniu, ale także jako zadawanie dalszych szkód przez traumę psychologiczną. Dzisiejsza trauma jest postrzegana nie tylko jako przyczyna choroby, ale także jako przyznanie prawa do odszkodowania.4 Nikt nie rozumie tego wierzenia lepiej niż sami uzależnieni pacjenci, którzy wykorzystują świadomość narracji kulturowych dotyczących choroby i ofiary, aby uzyskać recepty, których chcą. Pewien pacjent podsumował to w ten sposób: Wiem, że jestem uzależniony (opioidy), i to jest wina lekarzy, ponieważ im przepisali. Ale pozwiemy ich, jeśli zostawią mnie w bólu. Ponadto, dla lekarzy, leczenie bólu się opłaca, a leczenie uzależnienia nie. Podstawą leczenia uzależnień jest edukacja i skuteczne doradztwo, które wymagają czasu. Czas spędzony z każdym pacjentem jest najmniej cenionym towarem medycznym, z perspektywy zwrotu kosztów finansowych. Dotyczy to szczególnie sytuacji w oddziałach ratunkowych, gdzie lekarze są często oceniani pod względem liczby pacjentów, a nie czasu spędzanego z każdym z nich. Lekarze nie będą poświęcać czasu na edukowanie i doradzanie pacjentom na temat uzależnienia – nawet jeśli wiedzą, jak – dopóki nie zostaną odpowiednio wynagrodzeni za to. Obecnie jest szybszy i lepiej opłaca się diagnozować ból i przepisywać opioidy niż diagnozować i leczyć uzależnienia. Zajęci lekarze ratunkowi, którzy chcieliby skierować pacjentów z uzależnieniem w celu odpowiedniego leczenia, mają niewiele środków, by się na nie zwrócić.
Oczywiście, ostatnia zmiana podejścia do bólu w medycynie i społeczeństwie stanowi reakcję na długotrwałe zaniedbanie subiektywnego odczuwania bólu przez pacjentów, jak również coraz częstsze występowanie chronicznych zespołów bólowych w starzejącej się populacji. Chociaż ta zmiana niewątpliwie przyniosła korzyść wielu osobom z trudnym do zniesienia bólem, który wcześniej mógł zostać poddany leczeniu, miał katastrofalne skutki dla pacjentów uzależnionych i tych, którzy mogą stać się uzależnieni z powodu przepisywania luźnych opioidów.
Niektóre krótkoterminowe zmiany, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu, obejmują nakazanie wszystkim lekarzom ukończenia kursu kształcenia medycznego dotyczącego uzależnień, podobnie jak od 2001 r. Byli oni zobowiązani do ukończenia jednego z nich w zakresie leczenia bólu. Lekarze muszą nauczyć się konceptualizować uzależnienie jako przewlekłą chorobę, która wnika i zanika – choroba podobna do cukrzycy, chorób serca lub innych chorób przewlekłych, na które wpływa zachowanie pacjentów. Lekarze mogą opanować strategie krótkich interwencji, które, jak wykazano, ograniczają nadużywanie substancji bez angażowania zbyt dużej liczby lekarzy, i które są skuteczne nawet w oddziałach ratunkowych. Moim zdaniem wszyscy lekarze w każdym stanie powinni mieć dostęp do bazy danych do monitorowania leków na receptę i powinni być prawnie zobowiązani do odpytywania bazy danych przed napisaniem wstępnej recepty na opioidy lub inne substancje kontrolowane
[hasła pokrewne: żyj chwilą po angielsku, żyj chwilą po angielsku do włosów, olejowanie włosów ]

Tags: ,

No Responses to “Dlaczego Lekarze przepisują opioidy na znanych opornych na opioidy ad”

 1. Zofia Says:

  z wyrostkiem nie ma żartów

 2. Turnip King Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do botoks[...]

 3. Pola Says:

  Mnie bardzo pomogła suplementacja wysoką dawką omegi 3

 4. Dancing Madman Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psychoterapeuta bielsko biała[...]

 5. Buckshot Says:

  Byłam już u dwóch dermatologów

 6. Kingfisher Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: badanie laryngologiczne[...]

 7. Knuckles Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

Powiązane tematy z artykułem: stomatologia mikroskopowa łódź żyj chwilą po angielsku