Dlaczego Lekarze przepisują opioidy na znanych opornych na opioidy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nadużywanie opioidów na receptę jest epidemią w Stanach Zjednoczonych. W 2010 r. Było w tym kraju aż 2,4 miliona osób nadużywających opioidów, a liczba nowych osób nadużywających wzrosła o 225% w latach 1992-2000.1 Sześćdziesiąt procent nadużywanych opioidów uzyskuje się bezpośrednio lub pośrednio na podstawie recepty lekarza. W wielu przypadkach lekarze są w pełni świadomi tego, że ich pacjenci nadużywają tych leków lub przekazują je innym osobom w celach niemedycznych, ale i tak je przepisują. Czemu. Ostatnie zmiany w filozofii leczenia bólu, trendy kulturowe w postawach Amerykanów wobec cierpienia oraz finansowe czynniki zniechęcające do leczenia uzależnień przyczyniły się do tego problemu. Przez cały XIX wiek lekarze wypowiadali się przeciwko stosowaniu środków przeciwbólowych.2 Ból, dowodzili, był dobrą rzeczą, oznaką fizycznej witalności i ważną dla procesu gojenia. W ciągu ostatnich 100 lat, a zwłaszcza gdy wzrosła dostępność pochodnych morfiny, takich jak oksykodon (Oxycontin), nastąpiła zmiana paradygmatu w odniesieniu do leczenia bólu. Dzisiaj leczenie bólu jest obowiązkiem każdego lekarza. W 2001 r. Rada Lekarska w Kalifornii uchwaliła ustawę wymagającą od wszystkich lekarzy posiadających licencję kalifornijską (z wyjątkiem patologów i radiologów) udziału w całodniowym kursie leczenia bólu . Był to bezprecedensowy nakaz. Na początku tego roku Pizzo i Clark wezwali pracowników służby zdrowia, a także członków rodziny, pracodawców i przyjaciół do polegania na zdolności osoby do wyrażania swojego subiektywnego odczucia bólu i uczenia się ufania temu wyrażeniu , dodając, że System medyczny musi nadać tym wyrażeniom wiarygodność i starać się odpowiedzieć na nie w sposób uczciwy i skuteczny. 3 Wydaje się, że subiektywne odczucie bólu pacjenta ma teraz pierwszeństwo przed innymi, potencjalnie konkurencyjnymi, względami. We współczesnej kulturze medycznej auto-raporty bólu są ponad wszelką wątpliwość, a leczenie bólu jest uważane za świętego Graala współczującej opieki medycznej.
Priorytetyzowanie subiektywnego odczuwania bólu zostało wzmocnione przez współczesną praktykę regularnej oceny zadowolenia pacjenta. Pacjenci wypełniają ankiety na temat otrzymywanej przez nich opieki, które zwykle zawierają pytania o to, w jaki sposób odpowiednio ich dostawcy rozwiązali problem bólu. Kliniczne umiejętności lekarzy mogą być również oceniane na stronach internetowych z ocenami lekarskimi dla zysku, aby świat mógł je zobaczyć. Lekarze, którzy odmawiają przepisywania opioidów niektórym pacjentom w trosce o nadużycia, prawdopodobnie otrzymają słabą ocenę od tych pacjentów. W niektórych instytucjach oceny pacjentów mogą wpływać na refundację i bezpieczeństwo pracy lekarzy. Kiedy zapytałem kolegę, który regularnie leczy ból, jak radzi sobie z problemem używania opioidów u pacjentów, którzy wiedzą, że ich nadużywają, powiedział: Czasami po prostu muszę postąpić właściwie i odmówić przepisania ich, nawet jeśli wiem, że idą dalej na Yelp i dają mi złą ocenę. Jego czasami zdaje się sugerować, że w innych momentach świadomie przepisał opioidy nadużywcom, ponieważ nie byłoby to niekorzystne dla jego profesjonalnej pozycji. Jeśli tak, to w żadnym wypadku nie jest sam.
Zmiany kulturowe, które przyczyniają się do dylematów lekarzy, to etos, którego można uniknąć , który przenika wiele aspektów współczesnego życia
[patrz też: mucosolvan inhalacje ulotka, mucosolvan inhalacje ulotka do włosów, cel ćwiczeń oddechowych ]

Tags: , ,

No Responses to “Dlaczego Lekarze przepisują opioidy na znanych opornych na opioidy”

 1. Antonina Says:

  Takie badanie od 10 lat robia

 2. Mr. 44 Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kreatyna[...]

 3. Janina Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

 4. Cezary Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kofeina[...]

 5. Mad Jack Says:

  Owoce składają się w dużej mierze z wody

 6. Dagmara Says:

  [..] Cytowany fragment: psychoterapia lublin[...]

 7. Gunhawk Says:

  moja matka jadła w życiu mnóstwo mleka

Powiązane tematy z artykułem: cel ćwiczeń oddechowych kamagra opis mucosolvan inhalacje ulotka