Epidemia krztuśca w 2012 r. – Odrodzenie choroby zapobiegającej szczepieniu ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż informacje te w dużej mierze wymknęły się lekarzom, którzy opiekują się dorosłymi, niektórzy pediatrzy, urzędnicy odpowiedzialni za zdrowie publiczne i społeczeństwo stali się bardziej świadomi krztuśca, a zatem zgłaszanie poprawiło się. Co więcej, w ciągu ostatniego dziesięciolecia testy do reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) zaczęto stosować do diagnozowania, a główny czynnik przyczyniający się do różnicy zgłaszanych rozmiarów epidemii w 2005 i 2010 r. W Kalifornii mógł być bardziej rozpowszechniony. zastosowanie PCR w 2010 roku. Rzeczywiście, gdy testy serologiczne, które wymagają tylko jednej próbki surowicy i metody stosowania o dobrej specyficzności stają się bardziej rutynowo dostępne, zauważymy znaczny wzrost rozpoznawania przypadków u dorosłych.
Ponadto obecnie szczególnie niepokojące jest to, że szczepionki DTaP są słabsze niż szczepionki DTP.4 Pięć badań przeprowadzonych w latach 90. wykazało, że szczepionki DTP mają większą skuteczność niż szczepionki DTaP. Ostatnie dane z Kalifornii sugerują również osłabienie odporności wywołanej szczepionką po piątej dawce szczepionki DTaP.5 Z pewnością największe epidemie w 2005 r., W 2010 r., A teraz w 2012 r., Wskazują, że niepowodzenie szczepionki DTaP jest poważnym problemem.
Na koniec powinniśmy rozważyć potencjalny wkład zmian genetycznych w krążące szczepy B. pertussis.4 Jest oczywiste, że zmiany genetyczne zachodziły w czasie w trzech antygenach B. pertussis – toksyna krztuśca, pertaktyna i fimbrie. W rzeczywistości zmiany w aglutynogenach fimbrii związane ze stosowaniem szczepionki zanotowano około 50 lat temu. Badania w Holandii i Australii sugerują, że zmiany genetyczne doprowadziły do niepowodzeń szczepionek, ale wiele osób kwestionuje te ustalenia. Jeżeli zmiany genetyczne zwiększyły wskaźnik niewydolności szczepionki, można się było spodziewać wystąpienia tych efektów najpierw w Danii, która przez ostatnie 15 lat stosowała szczepionkę z pojedynczym antygenem krztuśca (toksoidem toksyny krztuśca). Do chwili obecnej nie ma dowodów na zwiększoną awarię szczepionki w Danii.
Powinniśmy zachować pewną historyczną perspektywę dotyczącą ponownego pojawiania się epidemii krztuśca oraz faktu, że nasze obecne szczepionki DTaP nie są tak dobre jak poprzednie szczepionki DTP: chociaż niektóre amerykańskie państwa odnotowały częstość podobną do tej z lat czterdziestych i pięćdziesiątych, dzisiejszej krajowej Częstość występowania to około jedna trzecia tego, co było w roku epidemicznym w latach 30. XX wieku. Sądzę jednak, że lepsze szczepionki to coś, co przemysł, Centrum Biologiczna ds. Oceny i Badań Żywności i Leków, oraz eksperci od krztuśca powinni zacząć natychmiast pracować.
W międzyczasie musimy użyć szczepionek, które mamy (DTaP i Tdap [tężec - błoniczo-bezkomórkowy krztusiec]) w najlepszy możliwy sposób. Szczególne obawy budzą przerażające wskaźniki powikłań i zgonów związanych z kokluszem u nieimmunizowanych młodych dzieci. Strategia kokonowania – szczepienia osób mających kontakt z niemowlętami – została wdrożona, ale często utrudnia ją logistyka. Immunizacja kobiet w ciąży jest zasadniczo zdrowa, ponieważ zmniejsza ryzyko, że matka nabawi się krztuśca w czasie porodu, i zapewnia dziecku ochronę na około do 2 miesięcy
[więcej w: rezonans magnetyczny głowy z kontrastem cena, olejowanie włosów, leczenie za granicą bez ekuz ]

Tags: ,

No Responses to “Epidemia krztuśca w 2012 r. – Odrodzenie choroby zapobiegającej szczepieniu ad”

 1. Lord Nikon Says:

  [..] Cytowany fragment: kofeina[...]

 2. Old Man Winter Says:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

 3. Gustaw Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: rehabilitacja sportowa[...]

 4. The China Wall Says:

  wydaje mi się, że miałam kiedyś coś takiego

Powiązane tematy z artykułem: leczenie za granicą bez ekuz rezonans magnetyczny głowy z kontrastem cena