Trwająca walka Medicare w celu zdefiniowania “Rozsądnej i niezbędnej” opieki

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Program Medicare, wśród wielu funkcji, służy jako wiodąca organizacja w kraju do oceny technologii medycznych. Decyzje o pokryciu i opłaceniu technologii medycznej mogą mieć poważne konsekwencje dla dostępu pacjentów do terapii, możliwości leczenia lekarzy i dobrostanu fiskalnego programu. Od momentu powstania w 1965 roku, polityka Medicare była kierowana przez ustawodawstwo nakazujące, że program nie płaci za przedmioty i usługi, które nie są rozsądne i konieczne . Z biegiem lat, w obliczu eskalacji kosztów i korzystania przez medycynę z medycyny opartej na dowodach, Centra Medicare i Medicaid Services (CMS) walczyły o interpretację i zastosowanie rozsądnych i niezbędnych kryteriów. W kluczowych momentach CMS został udaremniony przez presję polityczną lub sądy. Ponieważ wydatki na Medicare zajmują centralne miejsce w debatach budżetowych, rozsądne i konieczne wymagają bliższego przyjrzenia się.
Określenie uzasadnionego i koniecznego okazało się trwałym wyzwaniem. Ustalenie, co jest niezbędne w opiece, na ogół zwiększa moc dowodów medycznych, zawartych w przykładach w wytycznych klinicznych. Takie ustalenia są jednak rzadko proste, biorąc pod uwagę złożoność poszczególnych przypadków. Co więcej, wpływ różnych grup interesów zakwestionował próby Medicare, aby trzymać się ściśle danych. Na przykład w 2008 r. CMS został zmuszony do wycofania proponowanej decyzji w sprawie ograniczenia zakresu koronarografii z angiografią tomograficzną, pomimo wniosków z zewnętrznego przeglądu dowodów i niezależnego komitetu doradczego, że korzyści i szkody tej technologii były niepewne1. W 2011 r. Medicare zdecydował się nadal płacić za bewacizumab z powodu przerzutowego raka piersi, pomimo faktu, że Food and Drug Administration usunęło to wskazanie z etykiety na podstawie badań nie wykazujących żadnych korzyści i możliwych szkód.
Określenie zasadności stanowiło jeszcze więcej trudności. Słowo oznacza umiarkowanie, sugerując, że wydatkowane środki nie powinny być nadmierne. Nie chodzi tylko o to, czy opieka jest niezbędna, ale czy jest wskazana, biorąc pod uwagę delikatną równowagę korzyści, ryzyka i kosztów.
W 1989 r. Medicare opublikowało projekt rozporządzenia określającego rozsądny i konieczny jako bezpieczny, skuteczny, nieinwazyjny, odpowiedni i opłacalny. Dodanie efektywności kosztowej wymagało niewielkiego skoku wyobraźni, ale wydawało się możliwe do obrony, biorąc pod uwagę otwarcie rozsądne i wydawało się uzasadnione – jak zauważyła propozycja – w świetle eksplozji kosztów nowej technologii medycznej. Pomysł wywołał jednak krytykę ze strony zewnętrznych interesariuszy, w tym przemysłu urządzeń medycznych i niektórych towarzystw medycznych, uzasadniając to tym, że doprowadziłoby to do odmowy wymaganej opieki. Wniosek został ostatecznie wycofany.
Przez cały czas CMS stosował politykę najmniej kosztownej alternatywy , aby zapewnić zwrot za trwały sprzęt medyczny (taki jak wózki inwalidzkie) i niektóre leki z części B (nie samodzielnie). Pomysł polegał na tym, że jeśli dwie alternatywne interwencje byłyby równoważne, Medicare nie powinno płacić więcej za jedną z nich.2
W 2008 r. Polityka ta była kwestionowana, gdy została zastosowana do leku do leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc
[podobne: rezonans magnetyczny głowy z kontrastem cena, praca nowy sącz olx, leczenie pijawkami cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Trwająca walka Medicare w celu zdefiniowania “Rozsądnej i niezbędnej” opieki”

 1. Kornel Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentysta bielsko[...]

 2. Blister Says:

  Podobnie jak pieprzyki.

 3. Norbert Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dieta sokowa[...]

 4. Anna Says:

  Nie wiem sam czy mam nadciśnienie czy nie

Powiązane tematy z artykułem: leczenie pijawkami cena praca nowy sącz olx rezonans magnetyczny głowy z kontrastem cena