Zwalczanie rosnących kosztów opieki zdrowotnej w Massachusetts

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Federalny system Stanów Zjednoczonych daje państwom znaczną swobodę i władzę regulowania ich spraw gospodarczych. W związku z tym, że opieka zdrowotna wzrosła z 13,8% gospodarki narodowej w 2000 r. Do 17,9% w 2010 r., Rządy stanowe rozwinęły duży udział w zapewnieniu skuteczniejszego kontrolowania niesłabnącego wzrostu wydatków na opiekę zdrowotną. Na przykład w Massachusetts koszty Medicaid dla mieszkańców o niskich dochodach i prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników państwowych stanowią około 40% budżetu państwa. Rosnące składki ubezpieczeniowe powodują również obniżenie wynagrodzeń w sektorze prywatnym. Niedawno uchwalone prawo stanu Massachusetts, które ma na celu kontrolę wydatków na opiekę zdrowotną, może zatem dostarczyć przydatnych lekcji politycznych dla innych państw i rządu federalnego. Massachusetts jest już dobrze znanym miejscem reformy służby zdrowia, a liderzy państwowi starają się rozwiązać dwa zasadnicze wyzwania w systemie opieki zdrowotnej. Pierwszym – i prawdopodobnie łatwiej – zadaniem było osiągnięcie prawie powszechnego ubezpieczenia. W 2006 r. Gubernator Mitt Romney i ustawodawca uchwalili przełomowe prawo, które rozszerzyło uprawnienia Medicaid dla mieszkańców o niskich dochodach, zapewniło subsydia, aby uczynić ubezpieczenie bardziej dostępnym dla osób o umiarkowanych dochodach, oraz stworzyło giełdę ubezpieczeń zdrowotnych, aby pomóc osobom o umiarkowanych lub wyższych dochodach a małe firmy kupują prywatne ubezpieczenie. W ustawie uwzględniono kary finansowe dla osób, które mogą sobie pozwolić na ubezpieczenie, ale ich nie otrzymują, oraz dla średnich i dużych pracodawców, którzy nie oferują ubezpieczenia. Ponieważ odsetek nieelekcyjnych Amerykanów bez ubezpieczenia zdrowotnego wzrósł w skali kraju z 17,1% w 2006 r. Do 18,4% w 2010 r., Massachusetts przeciwdziała temu trendowi, ponieważ jego odsetek nieubezpieczonych mieszkańców zmniejszył się z 10,9% do 6,3% .1 W 2010 r. Centralne elementy tego Massachusetts Prawo zostało włączone do federalnej ustawy Affordable Care Act.
Personal Health Care – wydatki na per capita jako odsetek produktu państwowego brutto (GSP) w Massachusetts i innych stanach w Nowej Anglii (Connecticut, Maine, New Hampshire, Rhode Island i Vermont) oraz produktu krajowego brutto (PKB) w Stanach Zjednoczonych, 2001-2009. Na podstawie danych z Urzędu Aktuariuszy Centers for Medicaid i Medicare Services, US Bureau of Economic Analysis oraz US Census Bureau. Osobiste wydatki na opiekę zdrowotną określa się na podstawie miejsca zamieszkania, a wydatki na administrację, zdrowie publiczne i budowę są wyłączone.
Drugim, większym wyzwaniem politycznym jest kontrolowanie rosnących kosztów opieki zdrowotnej, aby zyski w zasięgu pozostały trwałe. Od 1998 r. Do 2009 r. Massachusetts posiadało najwyższe wydatki na opiekę zdrowotną w przeliczeniu na jednego mieszkańca w dowolnym państwie2. Od 2001 r. Wydatki na opiekę zdrowotną wyrażone jako procent gospodarki wzrosły również szybciej w Massachusetts i innych stanach Nowej Anglii niż w Stanach Zjednoczonych. ogólnie (patrz wykres).
Pęd do rozwiązania tego problemu w Massachusetts wyłonił się z ostatnich ocen czynników wpływających na wzrost kosztów. W 2009 r. Stanowa Rada ds. Jakości i Kosztów Opieki Zdrowotnej opracowała Plan działania na rzecz ograniczenia kosztów . W 2010 r. Prokurator generalny udokumentował duże zróżnicowanie cen usług opieki zdrowotnej
[podobne: chirurg naczyniowy warszawa nfz, olx nowa dęba, rodzinne rewolucje cda ]

Tags: , ,

No Responses to “Zwalczanie rosnących kosztów opieki zdrowotnej w Massachusetts”

 1. Nessie Says:

  [..] Cytowany fragment: kardiolog[...]

 2. Janina Says:

  Milo sie czytalo

 3. Blanka Says:

  Article marked with the noticed of: rtg zębów[...]

 4. Broomspun Says:

  Sprawdź czy z trzustka wszystko ok

Powiązane tematy z artykułem: chirurg naczyniowy warszawa nfz olx nowa dęba rodzinne rewolucje cda